ALKMAAR- AZ heeft Melle Roede opnieuw aan zich verbonden. De negentienjarige speler zette vrijdagmiddag een handtekening onder een verbintenis tot medio 2028 en keert daarmee terug naar de club waar hij jarenlang deel uitmaakte van de AZ Jeugdopleiding. Roede sluit komend seizoen aan bij de selectie van Jong AZ.

Roede begon zijn voetbalavontuur bij AZ in het seizoen 2017-2018, toen hij de overstap maakte van AFC ’34 uit Alkmaar naar de voetbalschool van de club. Via de Onder 12-selectie werkte hij zich vervolgens door alle jeugdelftallen op tot en met AZ Onder 19. Zijn ontwikkeling werd in 2024 beloond met een eerste profcontract. Voor aanvang van het seizoen 2025-2026 maakte Roede de overstap naar de FC Twente/Heracles Academie, waar hij uitkwam voor het beloftenteam. Daarnaast behoorde de middenvelder bij de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Heracles Almelo tijdens de uitwedstrijd tegen FC Volendam.

Waardevolle ervaring
"Het gaat heel goed met me", begint Roede. "Het was een leerzaam en mooi jaar. Ik heb veel kunnen spelen en veel meegetraind met de eerste elftallen van FC Twente en Heracles Almelo. Ik heb zelfs op de bank gezeten bij Heracles. Daardoor heb ik veel ervaring opgedaan, maar ik ben heel blij dat ik nu weer terug ben."

Volgens Hoofd Jeugdopleiding Paul Brandenburg was de tijdelijke overstap een belangrijke stap in de ontwikkeling van Roede. "Ik ben heel blij dat Melle weer terug is. Hij heeft afgelopen jaar een tussenstap gemaakt om in een Onder 21-competitie veel te spelen en ervaring op te doen. Daardoor heeft hij bijna een half jaar met het eerste elftal van FC Twente kunnen meetrainen. Dat konden wij hem op dat moment bij AZ niet bieden. Het is daarom mooi dat hij via die tussenstap terugkomt om de volgende stap te zetten en in de Keuken Kampioen Divisie voor Jong AZ te gaan spelen."

Roede: 'Voelt als thuis'
De terugkeer naar het AFAS Trainingscomplex voelt voor Roede als een thuiskomst. "Het voelt weer vertrouwd, als thuis. Mijn familie is blij, mijn vrienden zijn blij en ik ben zelf ook heel blij om weer terug te zijn. Ik heb hier ontzettend veel mooie herinneringen met teamgenoten, trainers en alle mensen die op de club rondlopen. Ik ken iedereen goed en heb altijd een heel warm gevoel bij AZ." Die band met de club is volgens Brandenburg ook één van de redenen waarom hij uitkijkt naar de terugkeer van de negentienjarige speler. "Hij is een jongen uit de directe omgeving van het stadion, komt uit de voetbalschool en speelt al jaren bij AZ. Het is mooi om te zien dat een kind van de club weer terugkomt."

Tijdens zijn eerdere periode bij AZ beleefde Roede al diverse hoogtepunten. "Mijn eerste contract, twee jaar geleden, was een heel bijzonder moment. Daarnaast heb ik meerdere kampioenschappen meegemaakt, onder meer met de Onder 13, Onder 14 en Onder 15. Dat zijn herinneringen die ik altijd meeneem."

Brandenburg: 'Fantastisch voor de cultuur'
Het hoofd van de AZ Jeugdopleiding ziet bovendien een speler terugkeren die zich zowel binnen als buiten het veld heeft ontwikkeld. "Hij is veel volwassener geworden. Door een half jaar met een eerste elftal op seniorenniveau mee te trainen heeft hij geleerd sneller te handelen, beter te kijken en beter te anticiperen. Ik hoop dat hij die ervaringen kan combineren met de kwaliteiten die hij bij ons in de AZ Jeugdopleiding altijd heeft laten zien. Zijn diepgang zonder bal is een enorm wapen. Daarnaast heeft hij veel drive, kan hij op meerdere posities uit de voeten en is hij slim tussen de linies. Daarnaast is hij fantastisch voor de cultuur binnen het team. Hij durft mensen aan te spreken en heeft een duidelijk doel voor ogen."

Blik op de toekomst
Met zijn terugkeer richt Roede zich nu op zijn volgende stap in het betaald voetbal. "Mijn eerste doel is om veel ervaring op te doen in de Keuken Kampioen Divisie, veel wedstrijden te spelen en mezelf te laten zien. Daarna hoop ik door te groeien naar het eerste elftal. Daar wil ik uiteindelijk een vaste basisspeler worden. Ik ga er alles aan doen om zo snel mogelijk in het stadion te spelen." Ook Brandenburg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. "Ik hoop dat hij veel minuten gaat maken bij Jong AZ en zich verder ontwikkelt. Als je ziet hoe hij de afgelopen jaren telkens weer een stap hoger heeft gezet, dan hoop ik dat de volgende halte uiteindelijk AZ1 wordt."