
ALKMAAR- AZ en AS Nancy Lorraine bundelen hun krachten in een strategisch partnership. Binnen de samenwerking ondersteunt AZ de Franse club bij het versterken van scouting, data-analyse en recruitment voor het eerste elftal. Daarbij deelt AZ de kennis en werkwijze die de club de afgelopen jaren succesvol heeft gemaakt op het gebied van het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
AS Nancy Lorraine behoort tot de meest historische clubs van het Franse voetbal. De club uit de regio Grand Est bracht in het verleden grote namen voort en komt momenteel uit in de Ligue 2, het tweede niveau van Frankrijk. Kenneth Goudmijn en Nick van Aart, voormalig assistent-trainers van de hoofdmacht van AZ, zetten zich in om de samenwerking tussen beide partijen zo voorspoedig mogelijk te laten verlopen.
Ervaring en expertise delen
Binnen het partnership ondersteunt AZ AS Nancy Lorraine bij het verder ontwikkelen van de sportieve organisatie door kennis, ervaring en expertise te delen op het gebied van scouting, data-analyse en recruitment. Daarbij staat onder meer de methode van het vroegtijdig identificeren, aantrekken en ontwikkelen van zogenoemde undervalued players centraal. AZ heeft de afgelopen jaren nationaal en internationaal naam gemaakt met het opleiden en ontwikkelen van spelers als Teun Koopmeiners, Tijjani Reijnders, Milos Kerkez en Vangelis Pavlidis.
Zeeman: ‘Kijken uit naar een succesvolle samenwerking’
Merijn Zeeman, Algemeen Directeur van AZ, ziet veel potentie in het partnership met de Franse club. “AS Nancy Lorraine is een club met een rijke historie en duidelijke ambities. Deze samenwerking sluit aan bij onze strategie om internationaal samen te werken met clubs die een soortgelijke visie op ontwikkeling en prestaties delen. Op deze manier vergroten we ons sportieve en commerciële netwerk, delen we kennis en creëren we nieuwe mogelijkheden voor beide organisaties. We kijken uit naar een succesvolle samenwerking.”
Chrétien: ‘Leren van vooruitstrevende voetbalorganisatie’
Michaël Chrétien, Technisch Directeur van AS Nancy Lorraine, is verheugd over de ondersteuning vanuit AZ. “AZ heeft de afgelopen jaren een indrukwekkende reputatie opgebouwd op het gebied van recruitment en het ontwikkelen van talentvolle spelers. De samenwerking biedt ons de mogelijkheid om van een van de meest vooruitstrevende voetbalorganisaties van Europa te leren. Ik ervaar de intensieve samenwerking met de scouting- en data-afdelingen van AZ als zeer leerzaam en prettig. Het helpt mij om mezelf verder te ontwikkelen als moderne technisch directeur. Ik kijk met veel vertrouwen uit naar de toekomst van AS Nancy Lorraine en ben ervan overtuigd dat deze samenwerking onze club verder gaat helpen.”




