Terug naar overzicht

Jong AZ neemt het in eigen huis op tegen De Graafschap

Jong AZ

22.09.2026

ALKMAAR- Jong AZ ontvangt De Graafschap in speelronde zeven van de Keuken Kampioen Divisie. Het duel wordt afgetrapt op maandag 22 september om 20:00 op het AFAS Trainingscomplex.

De Alkmaarse beloften namen het vorige week op tegen het FC Dordrecht van Dirk Kuyt. De Schapenkoppen begonnen goed aan de wedstrijd en kwamen op een vroege voorsprong. Oud AZ-er Joshua Pynadath opende al na vier minuten de score voor de thuisploeg. Na 27 minuten spelen maakte Kasper Boogaard echter op fraaie wijze de gelijkmaker. Het was zijn eerste goal van het seizoen. In de tweede helft waren er voor beide ploegen mogelijkheden om op voorsprong te komen. Door een aantal cruciale reddingen van beide keepers bleef het echter 1-1 en keerde Jong AZ met één punt terug naar Alkmaar.

De Graafschap
Aankomende maandag neemt Jong AZ het op tegen De Graafschap. De superboeren kennen een moeilijke seizoenstart en staan na vijf wedstrijden op de zeventiende plek. afgelopen week was Willem II de tegenstander. De Superboeren kwamen al in dat duel al in de eerste minuut op achterstand door een goal van Armin Culum. Op slag van rust kwam De Graafschap terug in de wedstrijd en maakte Reuven Niemijer de gelijkmaker. In het tweede bedrijf vielen er geen doelpunten meer en dus bleef het bij 1-1.

AZ verleden
In de selectie van De Superboeren vinden we twee spelers teug met een verleden bij AZ. Fedde de Jong en Teun Gijselhart.

De Jong sloot in 2016 aan bij de jeugdopleiding van AZ Alkmaar. In totaal kwam De jong tot 78 optredens voor Jong AZ. In 2023 maakte hij de overstap naar Cambuur en sinds dit seizoen speelt de Jong voor De Graafschap. De middenvelder maakte tevens zijn debuut voor de hoofdmacht van AZ in de UEFA Conference League kwalificatie tegen FK Tuzla City. In totaal speelde hij drie wedstrijden voor AZ 1. De Jong was ook de aanvoerder van de selectie die in 2023 de UEFA Youth League won. 

Teun Gijselhart speelde tussen 2016 en 2023 in de jeugdopleiding van AZ, waarna hij de overstap maakte naar PEC Zwolle. Sinds dit seizoen komt Gijselhart uit voor De Graafschap.

Fedde de Jong namens Jong AZ.

Eerdere ontmoetingen
In totaal troffen Jong AZ en De Graafschap elkaar veertien keer. Viermaal won Jong AZ, even vaak werd het een gelijkspel en De Graafschap pakte zes keer de volle buit. 

Vorig seizoen ging Jong AZ met 5-1 onderuit in Doetinchem ondanks een treffer van Job Kalisvaart. Op het AFAS Trainingscomplex einde de confrontatie in een 2-2 gelijkspel. Via Kees Smit en Elijah Dijkstra kwamen de Alkmaarders aanvankelijk op een 2-1 voorsprong, maar in de slotfase trok Mimoun Mahi de stand gelijk. 

Laatste vijf ontmoetingen
2024 - 2025 | De Graafschap - Jong AZ (5-1) | Doelpunten: Kalisvaart
2024 - 2025 | Jong AZ - De Graafschap (2-2) | Doelpunten: Smit & Dijkstra
2023 - 2024 | De Graafschap - Jong AZ (2-1) | Doelpunten: Berkhout
2023 - 2024 | Jong AZ - De Graafschap (3-0) | Doelpunten: Meerdink, Addai & Reverson 
2022 - 2023 | Jong AZ - De Graafschap (0-1) | 

Arbitrage 
De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Joshua Kuipers. De assistenten van dienst zijn Max Wolfkamp en Dennis van Berk. De vierde official is Nicholas Henon. 

Live te volgen
De wedstrijd is te volgen via het liveblog op AZ.nl en de social-media kanalen van AZ Jeugd. Het duel wordt ook live uitgezonden op ESPN3. 

FC Den Bosch
Vier dagen later neemt Jong AZ het op tegen FC Den Bosch in Stadion de Vliert. Het duel vindt plaats op 26 september om 20:00.

Volledig programma Keuken Kampioen Divisie speelronde 7
Vrijdag 19 september:
ADO Den Haag - Almere City FC | 2-1
FC Eindhoven - TOP Oss | 3-4
FC Emmen - FC Dordrecht | 2-0
Roda JC - RKC Waalwijk | 1-4
Willem II - Jong Ajax | 1-0

Zaterdag 20 september:
Vitesse - Helmond Sport | 3-1

Zondag 21 september:
VVV-Venlo - MVV | 1-0

Maandag 22 september:
Jong AZ - De Graafschap
Jong FC Utrecht - SC Cambuur
Jong PSV - FC Den Bosch